Ochrona Szyb

TRIBOS® Ochrona szyb samochodowych

Witamy na stronie TRIBOS® Ochrona Szyb Samochodowych. Tribos® Ochrona Szyb jest unikatową chemiczną barierą, która utrzymuje szyby w czystości polepszając widoczność podczas jazdy. Działa na zasadzie tworzenia cienkiej, hydrofobowej warstwy na powierzchni szyby.

Dlaczego wybrać TRIBOS® ochrona szyb?

Jak działa TRIBOS® ochrona szyb?

Jak aplikowana jest TRIBOS® ochrona szyb?

Jak działa hydrofobowa technologia TRIBOS®?

Gdzie mogę nałożyć warstwę TRIBOS® ochrona szyb?

Ile kosztuje TRIBOS® ochrona szyb?

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji o systemie TRIBOS® ochrona szyb?

Dlaczego wybrać TRIBOS® ochrona szyb?

TRIBOS® ochrona szyb stosowany jest w celu ochrony tych najważniejszych - jeśli chodzi o bezpieczeństwo - elementów Twojego pojazdu. Korzyści wynikające z zastosowania TRIBOS® ochrona szyb samochodowych:

  • Kryształowo czyste szyby dla lepszej widoczności wokół pojazdu.
  • Hydrofobowa bariera, która sprawia, że deszcz rozprasza się i spływa z szyby bez utraty widoczności kiedy samochód jest w ruchu.
  • Czyste szyby na dłużej. Stan "jak nowy" po zwykłym spłukaniu wodą.
  • Oczywiste podniesienie wartości przy sprzedaży oraz znacznie lepsza prezencja samochodu.
  • Pory w szkle są zatkane i wyrównane przez naszą powłokę co sprawia, że brud i chemikalia nie degradują szkła.
  • System aplikowany przez producentów i dealerów samochodowych na całym świecie.

Jak działa TRIBOS® ochrona szyb?

Polimerowa struktura Tribos® Ochrona Szyb po nałożeniu i utwardzeniu wypełnia szczelnie wszystkie mikroskopijne pory w szkle i tworzy jednolitą, idealnie płaską, hydrofobową powierzchnię.

Powłoka ta działa na zasadzie odpychania cząsteczek wody oraz zanieczyszczeń. Sprawia to, że padający deszcz rozprasza się po całej powierzchni szyby równomierną, przezroczystą warstwą, zamiast tworzyć krople załamujące światło i ogromnie utrudniające widoczność.

Ponadto sama warstwa Tribos jest bardzo wytrzymała co chroni szybę przed degradacyjnym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych tj. zanieczyszczenia czy kwaśne deszcze. Warstwa zapobiega także powstawanie rys na szkle.

Dla zainteresowanych informujemy, że kąt zwilżania przekracza 104°.

Jak aplikowany jest system TRIBOS® Ochrona Szyb?

Aby w pełni cieszyć się fenomenalną skutecznością systemu TRIBOS® Ochrona Szyb, poświęciliśmy bardzo dużo uwagi procesowi aplikowania środka i technikom jego aplikacji na zróżnicowane powierzchnie szklane. Sama formuła Tribos® nie może działać bez prawidłowej aplikacji.

TRIBOS® aplikowany jest w trzystopniowym procesie:
KROK PIERWSZY

Technicy zajmujący się procesem nakładania systemu Tribos® używają specjalnych chemikaliów do idealnego wyczyszczenia powierzchni szklanej. TRIBOS® Glass Renovator usuwa z mikroskopijnych porów resztki oleju, pyłu i innych zanieczyszczeń.

KROK DRUGI

Kiedy szyba jest sterylnie czysta, jej pH zostaje zneutralizowane. Ma to na celu uzyskanie pewności idealnej przyczepności kolejnej warstwy systemu Tribos i jej wytrzymałości.

KROK TRZECI

Po tych przygotowaniach w dwóch etapach aplikowana jest docelowa warstwa polimeru, która ma za zadanie zataknie mikroskopijnych porów w szkle oraz stworzenie warstwy hydrofobowej na jej powierzchni. Dodatki zawarte w składzie polimeru sprawiają, że odbija on szkodliwe promieniowanie UV.

REZULTAT

Kryształowo przejrzyste szyby i nieograniczona widoczność nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Ponadto łatwość czyszczenia w postaci zwykłego opłukania wodą i zachowanie czystości na dłużej.

 Jak działa warstwa hydrofobowa TRIBOS®?

Nałożenie warstwy hydrofobowej na powierzchnię szklaną zwiększa promień kontaktu w porównaniu ze szkłem nie pokrytym tą warstwą. Zmniejsza to ilość cząsteczek wody, które pozostają w kontakcie ze szkłem i pozwala im w ułamku sekundy rozproszyć się po całej powierzchni szyby i bardzo szybko z niej spłynąć. Kąt kontaktu powyżej 90° jest normalnie klasyfikowany jako hydrofobowy. Kąt kontaktu TRIBOS® to aż 104°.

Gdzie mogę nałożyć warstwę TRIBOS® Ochrona Szyb?

Sieć certyfikowanych ośrodków TRIBOS® na świecie jest bardzo duża. W Polsce jedynym certyfikowanym przedsiębiorstwem jest PHU ULAFOL. W celu kontaktu prosimy o e-mail bądź kontakt telefoniczny pod numerem (89)5349308 lub 792045696.

Ile kosztuje TRIBOS® Ochrona Szyb?

Ceny ochrony Tribos® różnią się w zależności od typu, rozmiaru i stanu Twojego samochodu. W celu wstępnej wyceny prosimy o kontakt mailowy bądz telefoniczny: (89)5349308 lub 792045696.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na temat TRIBOS®?

Jeśli nie znalazłeś wszystkich potrzebnych informacji na stronie TRIBOS® Polska po więcej informacji odsyłamy na stronę WWW.TRIBOSCOATINGSAUTOMOTIVE.COM oraz nasze media społecznościowe. Nie krępuj się żeby skontaktować się z nami telefonicznie badź drogą mailową.

Polecamy również:


Tribos is a registered trademark of Tribos Coatings (International) Ltd