Zalecenia i Przeciwwskazania

ZALECENIA I PRZECIWWSKAZANIA DO POWŁOK SAMOCHODOWYCH, MORSKICH ORAZ LOTNICZYCH.

W TEJ SEKCJI ZAWARTE SĄ KLUCZOWE INFORMACJE POTRZEBNE ABY UTRZYMAĆ TRIBOS® POWŁOKI LAKIROWANE, SZKLANE, FELGI ORAZ WNĘTRZE W JAK NAJLEPSZYM STANIE.

TRIBOS poradnik pozabiegowy do lakieru:


Następne 3 lata
Zaleca się regularne mycie pojazdu przy użyciu nisko zasadowego szamponu TRIBOS® lub jego zamienników, przy użyciu czystej gąbki. Pozostawić pojazd do wyschnięcia lub użyć czystej ściereczki, aby usunąć znaki pozostawione przez wodę.
Mówiliśmy, że to będzie proste!


Ważne porady i wskazówki
Ptasie odchody, soki drzew oraz pozostałości po owadach są żrące i powinny być zmyte natychmiast przy użyciu nisko zasadowego szamponu Tribos oraz czystej gąbki. Niezastosowanie się do tego może spowodować nie tylko uszkodzenia / usunięcie powłoki polimeru, ale również uszkodzić lakier, a także może spowodować unieważnienie gwarancji Tribos.


Czyszczenie karoserii
Podczas mycia pojazdu, należy pamiętać, że wszelkie szczotkowanie spowoduje rozmycie i zadrapania w wyniku czego może dojść do usunięcia powłoki polimerowej, a także doprowadzenia do uszkodzenia lakieru. Dla profesjonalnego czyszczenia, zalecamy stosowanie nisko zasadowego szamponu Tribos (lub jego odpowiednika) oraz czystej gąbki. Aby osuszyć pojazd, użyj suchej szmatki z mikro fibry.


Automatyczne myjnie samochodowe
Nie zaleca się korzystania z automatycznych myjni samochodowych. Zostało udowodnione, że ten typ myjni uszkodza lakier, a korzystanie z tego rodzaju systemu mycia powoduje unieważnienie gwarancji udzielanej przez Hielaman Ltd. Mycie ręczne przy użyciu wody pod ciśnieniem jest dozwolone.


TRIBOS poradnik pozabiegowy do szkła:


Wskazówki wytrzymałościowe
TRIBOS® Ochrona Szkła, profesjonalnie zastosowania do okien samochodowych będzie trwać do 6 miesięcy lub 6000 mil (10000 km). TRIBOS® Ochrona Szkła nie chroni przed odpryskami, zadrapaniami lub innymi uszkodzeniami mechanicznymi.


Ważne porady i wskazówki
Ptasie odchody, soki drzew oraz pozostałości po owadach są żrące i powinny być zmyte natychmiast przy użyciu nisko zasadowego szamponu Tribos oraz czystej gąbki. Niezastosowanie się do tego może spowodować nie tylko uszkodzenia / usunięcie powłoki polimeru, ale również doprowadzić do uszkodzenia lakieru, a także przyczyni się do utraty gwarancii Tribos.

W przypadku mocno zaschniętych ptasich odchodów, należy namoczyć dokładnie to miejsce aż będzie odpowiednio miękkie i łatwe do usunięcia. Nigdy nie należy używać szorstkiej strony gąbki na szkle lub lakierze.Następne 6 miesięcy
Dla profesjonalnego czyszczenia, zalecamy regularne mycie oraz stosowanie nisko zasadowego szamponu Tribos (lub jego odpowiednika) i czystej gąbki. Aby osuszyć pojazd, użyj suchej szmatki z mikro fibry.


TRIBOS poradnik pozabiegowy do felg:


Gdy nasz profesjonalny zespół aplikatorów zastosuje TRIBOS® Ochronę Felg, proces pozabiegowy jest zaskakująco prosty -
My wykonujemy ciężką pracę abyś Ty nie musiał!


Ważne porady i wskazówki
Pył z klocków hamulcowych powinien być regularnie usuwany jako część rutynowego mycia.


Czyszczenie kół
Podczas mycia felg najlepiej przemyć je najpierw wysokociśnieniowym strumieniem wody (aby usunąć kurz naniesiony z klocków hamulcowych), a następnie użyć miękkiej gąbki z nisko zasadowym szamponem Tribos rozcieńczonym w wodzie zgodnie z instrukcjami na butelce.Następne 3 lata
Dla profesjonalnego czyszczenia, zalecamy regularne mycie oraz stosowanie nisko zasadowego szamponu Tribos (lub jego odpowiednika) i czystej gąbki. Do osuszenia można, użyć suchej szmatki z mikro fibry.


TRIBOS poradnik pozabiegowy do tapicerki:


Gdy nasz profesjonalny zespół aplikatorów zastosuje TRIBOS® Ochronę Wnętrz, proces po zabiegowy jest zaskakująco prosty.


Następne 12 miesięcy
Należy regularnie czyścić tapicerkę odkurzaczem.


Ważne porady i wskazówki
W przypadku wycieku bądź rozlania czegoś, należy zebrać rozlany płyn tak szybko jak tylko będzie to możliwe i bezpieczne. Im większe opóźnienie tym bardziej plama się rozprzestrzeni i zwiąże się z tapicerką.Tribos is a registered trademark of Tribos Coatings (International) Ltd.